#

Yahoo Grubu - Şiir Grubu

Şiir Perisi Yahoo Mail grubuna üye olmak için Yahoo mail adresimizin mi olması gerekiyor ?
Hayır ! İstediğiniz mail adresiyle üye olabilirsiniz..

Mail adresimi kutuya yazıp Üye Ol yazısına tıkladım.. Şimdi ne olacak ?
Şimdi mail adresinizi kontrol ediniz.. Please confirm your request to join siirperisi konulu bir mail gelecek o maili aynen reply-yanıtla yapınız...

Gruba üye oldum.. Gönderdiğiniz mailler posta kutumu doldurmasın ?
Sevgi Nehri & Şiir Perisi Yahoo Grubundan size günde maksimum 10 mail gönderilir.. Bu sayede posta kutunuz dolmaz.. Grubumuzdan aldığınız mesaj sayısı fazla geliyorsa, listeden çıkmak yerine bir gün içinde gelen bütün mesajları toplu olarak bir mesajda almanızı sağlayacak "digest mode"una geçebilirsiniz. Bu işlemi hem web üzerinden hem de e-maille yapmanız mümkün. Emaille yapmak için siirperisi-digest@yahoogroups.com adresine boş bir mesaj atınız. İstediğiniz zaman tekrar normal moda dönmek için siirperisi-normal@yahoogroups.com adresine mesaj atınız.

Gruba mesaj atarken dikkat etmem gereken kurallar nelerdir?
Sevgi Nehri & Şiir Perisi grubu diğerlerinden farklı olarak gruba her gelen mesajı üyelere göndermemektedir... Mesajlarda önce Türkçe karakterlerin düzgün olmasına dikkat edilir bu bizim için çok önemlidir.. Diğer önemli bir noktada mesajların genel ahlak ve toplum kurallarına aykırı içerik taşımamasıdır.. Bunları göz önünde bulundurarak paylaşmak istediğiniz yazıları siirperisi@yahoogroups.com adresine yollamanız yeterlidir..

Grup üyeleriyle paylaşmak istediğim bir dosya var, arkadaşlarımın istifadesine nasıl sunabilirim?
Internette dolaşan dosyalarda çok fazla virüs tehlikesi vardır ve hergün yeni yeni virüslerin çıktığıda göz önüne alınarak bu özellik kapatılmıştır..

Son zamanlarda gruptan hiç mesaj gelmiyor, ne gibi bir problem olabilir? Bouncing diye bir şey duydum ne demek bu? Bouncingden nasıl kurtulabilirim?
Mail listelerinde, mail sunucusu (server), gönderilen mesajları kabul etmeyen (geri gönderen) üyelerin hesaplarını bouncing moduna alır. Diyelim ki email hesabınızda bir problem var, kotanızın dolması ya da email servisinizin email hesabınızı kapatması gibi vb. Bu ve benzeri bir problem durumunda sizden geri dönen mesajlar yahooroups'a gider, tabii ki bu yahoogroups için hiç de istenecek bir durum değildir. Yahoogroups böyle problem olan email hesabına 3 gün göndermeye devam eder ve problem devam ediyorsa 3. Günün sonunda artık mesaj göndermeyi durdurur ve üyeliğiniz bouncing moduna alır. Sevgi Nehri & Şiir Perisi grubundan çıkmadığınız halde size artık mesaj gönderilmez.

Bouncing modundan kurtulmak için : İlk adım olarak web üzerinden yahoogroups'a erişimininiz olması gerekiyor, bunun için de yahoogroups'a bir kereliğine mahsus yapılan kayıt işlemini yapmanız gerekiyor. Nasıl kayıt olunacağını bilmiyorsanız buraya klikleyin.

Daha sonra yahoogroupsun http://groups.yahoo.com/group/siirperisi sayfasından email ve şifrenizi girerek sign in yapıyorsunuz. Ordan My Groups u klikleyiniz, ordaki "Click here to reset your account" linkine kliklediğiniz zaman tekrar üyeliğiniz normal moda döner.

Gruba yeni üye olduğum için eski mesajları da okumak istiyorum, onlara ulaşabileceğim bir arşiv var mı?
Arşiv tutulmamaktadır..

Gruba üye olduğum adresimi başka bir adresle nasıl değitirebilirim?
Mesela diyelim ki ali@hotmail.comadlı adresinizle gruba üyesiniz ama bundan sonra veli@yahoo.com adresinizle üyeliğe devam etmek istiyorsunuz. ali@hotmail.com adresinden siirperisi-unsubscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mesaj atınız ve bu adresinizle üyelikten çıkınız . Daha sonra da veli@yahoo.com adresinizle en üstteki formu kullanarak yada siirperisi-subscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mail atarak üye olunuz.

Göndereceğim mesajların Konu (Subject) kısmı için nelere dikkat etmeliyim?
Türk harfleri: Mesajlarınızda "konu" ve "kimden" kısımlarında standart harfler kullanınız. Mesajlar web üzerinde okunduğunda ğ,ş,ı gibi Türkçeye has harfler kullanılmışsa RE=3A_=5Bfh=2D=5D_T=FD örneğinde görüldüğü gibi anlamsız karakterlere dönüşüyor. Mesaj metnindeyse Türk harflerini kullanabilirsiniz.

Mail adresimize virüslü mailler gelebilirmi?
Hayır ! Gruba gelen bütün mailler moderatorler tarafından incelenir.. Üstelik ekli gönderilen mailler sistem tarafından otomatik olarak silinirler.. Yani virüslü mail almanız imkansızdır..

Üyelikten nasıl çıkabilirim?
Üye olduğunuz adresten siirperisi-unsubscribe@yahoogroups.com adresine boş bir mail göndermeniz yeterlidir

Sorumun cevabı burda yok, kime yazabilirim?
Burada cevabı verilmemiş sorularınız, eleştiri ve önerileriniz için siirperisi-owner@yahoogroups.com adresine mesaj atabilirsiniz.

facebook da paylaş
#

DİĞER SAYFALARIMIZ : Rüya Tabirleri | Hikayeler | Yemek Tarifleri | Komik Fıkralar | Güzel Sözler | Yeniyıl Mesajları | Özlü Sözler | Sağlık Güzellik